Paragon 16 maja 2017 07:05
Dobre połączenie z miastem
Czystość
Bezpieczeństwo
Stanowiska self check-in (do samodzielnej odprawy) dobrze działają
Sporo miejsc do siedzenia w hali 
Ceny! Za 0.5l butelkę wody 8 zł, kawa chyba 35-40 zł.
Brak ogólnodostępnej wody pitnej (na innych lotniskach są kraniki/automaty/fontanny z darmową wodą)
Bardzo nieprzyjemna obsługa w Security check. Jako osoba, która straciła włosy po chemioterapii, miałam na głowie chustkę (było widać, że założyłam ją na gołą głowę), jednak kazano mi ją przy wszystkich ludziach zdjąć. Potem, bez pytania czy jestem w stanie sama iść, odebrano mi kule, przy pomocy których chodzę, i iść przez bramkę, choć mówiłam, że nie dam rady. I choć wykonałam to wszystko, i tak pracownica kazała mi przejść kontrolę osobistą, bo rzekomo odmowilam zdjęcia nakrycia głowy i w dodatku za wolno szłam przez bramkę. Podkreślam, że nie było ani cienia wątpliwości, że mogę coś ukrywać, ale mimo to mnie upokorzono, a wszyscy zgodnie stwierdzili, że to była złośliwość i brak profesjonalizmu. Taka sytuacja przytrafiła mi się 3-krotnie i tylko na Okęciu (na innych lotniskach pracują ludzie...) 
Ania Capar 29 września 2015 23:50
Świetna lokalizacja, super dojazd! Dobrze oznakowane w środku, świetna organizacja, wszystko idzie tam szybko i sprawnie. Stanowiska do samodzielnego nadawania bagażu. Odprawa i nadanie bagażu bez podziału na kierunek, po prostu szukasz loga swojej linii na wyświetlaczu, każde stanowisko obsługuje wszystkie loty danej linii. Bardzo miła obsługa lotniska, także celna. Po przylocie wychodzimy w strefie duty free, gdzie możemy spokojnie zrobić zakupy. Wielki plus. 
W kawiarniach w strefie duty free jest tak drogo, że aż mnie to rozbawiło. 38zł za kanapkę z połowy bułki ciabatty, z sałatą, szynką i pomidorem. Czyli tak naprawdę 38zł za pół kanapki. Niewiarygodne. Nawet dla kogoś, kto mieszka w UK to jest stanowczo za duża kwota. Nie wiem dla kogo są te ceny :D Butelka wody 0.5l 8zł. Dramat/tragedia. Nie śmiałam nawet zapytać o cenę kawy, z obawy, że mnie ta cena zastrzeli :D 
Ania Capar 22 września 2017 11:11
- świetna lokalizacja
- super dojazd
- dobrze oznakowane w środku,
- świetna organizacja, wszystko idzie tam szybko i sprawnie.
- stanowiska do samodzielnego nadawania bagażu.
- bardzo miła obsługa lotniska, także celna.

 
W kawiarniach w strefie duty free jest tak drogo, że aż mnie to rozbawiło. 38zł za kanapkę z połowy bułki ciabatty, z sałatą, szynką i pomidorem. Czyli tak naprawdę 38zł za pół kanapki. Niewiarygodne. Nawet dla kogoś, kto mieszka w UK to jest stanowczo za duża kwota. Nie wiem dla kogo są te ceny :D Butelka wody 0.5l 8zł. Dramat/tragedia. Nie śmiałam nawet zapytać o cenę kawy, z obawy, że mnie ta cena zastrzeli :D 
Le Onno 9 grudnia 2016 12:17
nie stwierdzono 
wyjście z samolotu mega długą krętą ścieżką, najpierw w górę potem w dół - jakby było to mega wielkie lotnisko, bardzo długi czas oczekiwania na bagaż - prawie godzina (za każdym razem tak jest), wózek dla dziecka podany prawie na samym końcu - niespotykane na innych lotniskach, po bardzo długim powrocie i nocnym locie cały czas była potrzeba trzymania dziecka na rękach w oczekiwaniu na bagaż, hala nie była przygotowana do, ot choćby posadzenia dziecka na ławce - kilka zimnych metalowych siedzeń :((( Brak informacji co jest powodem tak długiego oczekiwania na bagaż 
kmlkzk 26 lutego 2017 16:20
- położone blisko centrum Warszawy (ok. 8 km)
- dobrze skomunikowane (kursują autobusy i pociągi, dworzec kolejowy połączony z terminalem przejściem podziemnym)
- nowoczesne budynki
- czyste i zadbane
- dobrze oznakowane
- zazwyczaj punktualne 
- dość uboga oferta handlowo - gastronomiczna
- długie oczekiwanie na odbiór bagażu rejestrowanego
- w godzinach szczytu długie oczekiwanie do kontroli bezpieczeństwa 
DXmaniac 17 grudnia 2017 10:28
Dobre połączenia z centrum miasta i tanie. Ciekawa siatka wylotów. Dobrze oznakowany terminal, sporo miejsca do siedzenia. 
Ceny, ceny i jeszcze raz ceny - takiej drożyzny za wodę czy kawę nie mówiąc już o zjedzeniu czegokolwiek nie widziałem nigdzie. Nawet dla kogoś zarabiającego w UK czy Norwegii - ceny szokują.
Tłoczno przy gate'ach - a można było pomysleć o ciut większej przestrzeni. 
hassim 27 września 2014 12:36
Super dogodna lokalizacja (bo mieszkam kilometr obok :)). Na tyle małe, że nie sposób się zgubić czy zmęczyć idąc do gate'u i na tyle duże, żeby nie było tłoku 
Gastronomia - szczególne groteskowo popegeerowski bar na wysokości bramki 41 serwujący absolutnie niejadalne dania w cenach z kosmosu pomnożonych przez 2. Żenada dla całego lotniska 
Le Onno 4 stycznia 2018 19:29
Bardzo długi czas oczekiwania ba bagaż. Lot trwał 2 godziny a bagaże były wydawane po prawie godzinie od wyjścia z samolotu. Wózki dziecięce wydane na samym końcu co w znacznym stopniu utrudnia wszystko inne. Brak informacji o innym miejscu wydawania wózków dziecięcych. Mało miejsc siedzących w hali odbioru bagażów. 
hubson 27 czerwca 2015 14:57
- znakomity dojazd z centrum miasta
- czyste, choć męskie toalety pozostawiają czasem wiele do życzenia
- komfortowe
- dużo miejsca do siedzenia przed boardingiem
- sporo sklepów 
kontrola bagażu powinna być szybsza. Czasami jest zdecydowanie za mało personelu przez co robią się kolejki. 
Jakub Myrcha 20 grudnia 2014 15:09
zadbane, nowoczesne, sprawia wrażenie bezpiecznego (bo czy jest nigdy się na szczęście nie nie musiałem przekonywać ;)). nie tak mała strefa bezcłowa 
potrafią być spore kolejki, jednak nie stoi się w nich długo. wysokie ceny jedzenia w strefie bezcłowej (chociaż jak prawie wszędzie) 
esposa 26 listopada 2016 21:57
Jak to Okęcie :-) - Warszawa - łatwo dojechać (teoretycznie). 
Niestety po remoncie nie mogłam zupełnie znaleźć przystanku autobusów miejskich do miasta - słabe oznaczenie. Udało mi się dojść na przystanek na żądanie koło dworca autobusowego - niezły kawałek - autobusy na żądanie. 
cyryl99 11 października 2021 09:39
Nie było gotowe na przyjęcie samolotu. Trzymali nas 20 minut do czasu podstawienia trapu i autobusu, a potem przez kolejne 15 minut wozili bez sensu po lotnisku.
Automatyczna odprawa przy przylocie spoza Schengen notorycznie zepsuta i długie kolejki do odprawy 
esposa 15 sierpnia 2021 12:38
Znane 
Stan toalet w strefie po przylocie , przed wyjściem na miasto to wstyd! Przy cenie usługi LOTu 1600zł za bilet w ekononomy brakuje nawet na mydło...w dobie covid (przylot o g. 19). Chyba jednak coś niedobrego dzieje się z poczciwym lotem. 
k4te 29 grudnia 2014 09:59
Tutaj trochę mnie Okęcie zawiodło,bo po wyjściu z samolotu musieliśmy odbyć kontrolę paszportową, wychodzimy, a tam całe dwa stanowiska otwarte, a w samolocie ile ludzi jest to wiadomo, więc kolejka była bardzo duża. 
misiasttyy 20 czerwca 2016 14:16
Duże przestronne, jest sporo miejsca gdzie można się przekimać ,wifi ,możliwość podładowania urządzeń elektronicznych,dobre połączenia komunikacji miejskiej z centrum. 
ceny w sklepach i barach woda np.0.5l 6zł :( 
Le Onno 8 grudnia 2016 21:43
gdyby porównywać do lotnisk prowincjonalnych to byłoby sporo jednak jeśli porównać jako stolicę do innych, które są nowe to nie dopatrzyłem się 
bardzo drogo, brak miejsc dla podróżnych z małymi dziećmi 
fredtastic 4 maja 2015 01:41
nowoczesne i duze lotnisko
bardzo czysto
w porownaniu do innych lotnisk w europie to jest bardzo tanio dojechac i ceny na lotnisku tez sa ok 
nigdy jeszcze nie mialem problemow w warszawie 
moldova 1 kwietnia 2016 20:58
blisko centrum, bardzo dobry dojazd. 
Niemiła obsługa na security check, wysokie ceny, niezbyt rozbudowana oferta handlowa i gastronomiczna, brzydkie, koszmarnie zaprojektowany budynek. 
sikora_amek 10 września 2016 20:08
Wszystkie zalety/wady znajdują się w poprzednich lotach z tych lotnisk/ linii lotniczych. 
Wszystkie zalety/wady znajdują się w poprzednich lotach z tych lotnisk/ linii lotniczych. 
sikora_amek 10 września 2016 20:11
Wszystkie zalety/wady znajdują się w poprzednich lotach z tych lotnisk/ linii lotniczych. 
Wszystkie zalety/wady znajdują się w poprzednich lotach z tych lotnisk/ linii lotniczych.